צוות בזכות

חן גלבוע

מנהלת המחלקה הקהילתית של בזכות. מובילה את תחום דיור בקהילה.

 

chen@bizchut.org.il

ירדנה כהן

מנהלת משרד

yardena@bizchut.org.il

מילכה מוזס-שביט

מנהלת מוקד פניות הציבור

 

milka@bizchut.org.il

סוזאן קנון

מנהלת תחום גיוס משאבים

 

 suzanne@bizchut.org.il

ויקטור לדרפרב

מנהל הכספים

 

victor@bizchut.org.il

אלונה אייזנברג

דוברת ומנהלת ניו מדיה

 

alona@bizchut.org.il

עו"ד נטע דגן

מנכ״לית בזכות

neta@bizchut.org.il

עו"ד אביבית ברקאי-אהרונוף

מנהלת תחום חינוך ועורכת הדין של מוקד פניות הציבור

avivit@bizchut.org.il

עדית סרגוסטי

מנהלת תחום יישום מדיניות

 idit@bizchut.org.il

בראש הארגון עומד ועד מנהל המורכב מאנשים עם וללא מוגבלות, אנשי מקצוע, אקדמיה, הורים ופעילים למען זכויות של אנשים עם מוגבלות; הועד מתווה את מדיניות העמותה, קובע את יעדיה ודן בהחלטות עקרוניות לגבי פעילותה. חברי הוועד פועלים בהתנדבות מלאה.

ועד מנהל

חברי הועד הנם:

מנדי לייטון בלישה

יו”ר הועד המנהל

יו”ר הועד המנהל של בזכות החל מינואר 2015. מנדי חברת הועד מנהל של בזכות מאז שנת 2002 ומתנדבת ופעילה בארגון מזה כ-12 שנה. בעבר שמשה מנדי כמקדמת חקיקה בכנסת מטעם בזכות. בשנת 2004 הקימה את העמותה למאבק בכאב בה היא משמשת כיו”ר, על מנת לשפר את הנגישות ואת איכות השירותים לטיפול בכאב וכדי לסייע ולתמוך בסובלים מכאב כרוני ובבני משפחותיהם. היא ממייסדי עמותת שב”ט (שותפות לבטיחות הטיפול הרפואי) הפועלת כדי לעודד ליצירת שותפות בין מטופלים לבין המטפלים בהם וחברת המועצה הציבורית של המכללה החברתית-כלכלית. מנדי זכתה בשנת 2008 בפרס זוסמן למצוינות בשירותים חברתיים בתחום ההתנדבות והפילנתרופיה. מנדי מתניידת בכיסא גלגלים וחיה עם כאבים כרונים קשים בכל גופה. היא גרה עם בן זוגה שארל ובתם בירושלים.

עופר דהרי

סמנכ"ל עמותת שק”ל

 

שימש בעבר כמנהל תחום הדיור בשק"ל (שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים). בעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, מתנייד בכסא גלגלים וחובב ספורט. חבר בועד המנהל משנת  2001.

ורד וינדמן

מנכ"לית המועצה לשלום הילד

שימשה בעבר כיועצת המשפטית של המועצה ומנהלת תוכנית ליווי ילדים נפגעי עבירה במועצה. היא משמשת מורה מן החוץ בבית הספר לעבודה סוציאלית ע”ש פול בראוולד באוניברסיטה העברית בירושלים, ובבית ספר רדזינר למשפטים במרכז הבינתחומי הרצליה. לורד תואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. חברה בועד המנהל של בזכות כנציגת המועצה לשלום הילד משנת 2005.

יהושע שופמן

יהושע היה היועץ המשפטי של האגודה לזכויות האזרח בישראל בעת הקמת ‘בזכות’. לאחר מכן הצטרף לשירות המדינה, ושימש, בין השאר, בתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (חקיקה). היום הוא פעיל בארגונים ציבוריים שונים, ובין השאר משמש חבר דירקטוריון של “כל זכות”, מיזם אינטרנטי לפרסום מרוכז של מידע על זכויות תושבי ישראל. חבר הועד המנהל משנת 2009.

ארי פלטיאל

מנהל אגף בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

נולד במונטריאל קנדה, ב-1950 ועלה ארצה בשלבים, שהתחילו בשנים 1958-1963 והסתיימו בסוף שנות השבעים, לאחר לימודים באוניברסיטאות באוטווה קנדה ובאוקספורד אנגליה. הוא בין מייסדי בזכות כנציגה, בזמנו, של הנהלת האגודה לזכויות האזרח. בין השאר הציע את השם ‘בזכות’ לארגון החדש שהוקם. ארי שימש כמנהל אגף בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה וכיום מרצה לדמוגרפיה וחבר הנהלת “עיר עמים”. ומוצא מרגוע בשייט בסירות. חבר בועד המנהל משנת 1998.

פרופ’ תום גומפל

בית הספר לחינוך מיוחד באוניברסיטה העברית, חוקר מדיניות השילוב בישראל ובחו"ל ותחום האלימות והרשע. כיהן כנשיא המחלקה הבינלאומית של Council for Exceptional Children וכמנכ"ל הארגון בחמשת השנים האחרונות. כיהן כעורך הראשי של Journal of International Special Needs Education במשך כעשור, חבר מערכת בכתבי עת רבים בנושא החינוך המיוחד והמספק ייעוץ למערכות חינוך במדינות שונות בתחום זה. מנהל המסלול של ניתוח התנהגות יישומי (ABA) באוניברסיטה העברית וחבר סגל ב- Åbo Akademi בצפון פינלנד במחלקות פסיכולוגיה התפתחותית ולימודי שלום (Peace Studies). חבר הועד המנהל משנת 2012.

דורון תמיר

יו”ר ועדת ארגון וכספים של בזכות

עורך דין משנת 1992 (שותף במשרד יגאל ארנון ושות’, עורכי דין) עוסק בתחום המכרזים הציבוריים, תשתיות, אנרגיה ואיכות הסביבה. כתב מאמרים בתחום המכרזים, שטרות ואיכות הסביבה (וספר בתחום דיני השטרות). דורון מתגורר במבשרת ציון, נשוי ואב לשלושה. חבר הועד המנהל של בזכות משנת 2002 ויו”ר ועדת ארגון וכספים של הארגון.

גלי דובש גוב ארי

פעילה חברתית בתחום של אנשים עם מוגבלות, ממקימות קואליציית הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, חברת ועד וארגוני הורים לילדים עם שיתוק מוחין, מעורבת בקידום חקיקה, יזמות, מיצוי זכויות, תמיכה במשפחות, ובשינוי עמדות כלפי אנשים עם מוגבלויות. מנהלת קבוצות במדיה החברתית בתחום. מהנדסת מכונות, נשואה +3 ואמא לצעיר עם מוגבלות. גרה במשמר העמק. חברה בועד המנהל משנת 2018.

ד”ר סילביה שטיגליץ

כיהנה עשר שנים כראש מסלול המכשיר מורים לילדים עם מוגבלויות מורכבות במכללה האקדמית לחינוך ע”ש דוד ילין. שותפה במכון לחינוך לקיימות בחינוך לקיימות בדוד ילין. מרכזת נגישות אקדמית  מנחה קורסים משולבים בנושא שינוי חברתי בתחום של המוגבלות בו לומדים יחד סטודנטים מן המניין וסטודנטים עם מוגבלות. ראש מדור קורסים וסדנאות ומנחה בקורס ניהול אקדמי במכון מופ”ת.  מרצה בתחום המוגבלות בקרית אקדמית קריית אונו. חברת הועד המנהל משנת 2015.

עו"ד עביר ג'ובראן דכוור 

מנהלת יחידת השטחים הכבושים באגודה לזכויות האזרח. בעלת תואר ראשון במשפטים וכלכלה מאוניברסיטת חיפה ותואר שני במשפט בינלאומי (בהצטיינות יתרה) מהאוניברסיטה האמריקאית בוושינגטון בארה"ב. בין השנים 2012-2010, במסגרת התוכנית המשפטנים של הקרן החדשה לישראל, עבדה בארגון בזכות, והייתה שותפה לבניית פרויקט לקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות תושבי ירושלים המזרחית. עבדה בארגון עדאלה ובמוקד להגנת הפרט.